Biografia

Ilona Krzywicka -  sopran młodego pokolenia -zdobywająca uznanie na scenach w kraju i za granicą.

W roku 2009 ukończyła, z wyróżnieniem, Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie prof.G.Flicińskiej-Panfil.  Będąc studentką IV roku, zadebiutowała na scenie tytułową rolą w operze „Halka” S.Moniuszki . Plenerowy spektakl odbył się w pałacu w Radziejowicach z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus,  pod batutą T. Wojciechowskiego i opieką artystyczną Prof. Teresy Żylis-Gara. Następnie jeszcze na studiach wykonała partię Tatiany (E.Oniegin) P.Czajkowskiego.

W roku 2009 została wybrana spośród 350 kandydatów jako solistka studia operowego Atelier Lyrique przy Operze Narodowej w Paryżu, nagrodzona prestiżową nagrodą „Prix Lyrique L’ AROP 2012″ ( najlepsza solistka sezonu).  

W latach 2009-2012 kreowała role takie jak:  Arminda ( La finta giardiniera,W.A.Mozart-  MC 93 Bobigny/Paris  )  Ann Maurrant (Street scene, K.Weill- Amphitheatre Bastille) , Eurydyka (Orfeusz i Eurydyka ,K.W.Gluck – MC93 Bobigny/Paris oraz Theatre national de Bordeaux en Aquitaine ), Mirandolina (rola tytułowa, B.Martinu – MC 93 Bobigny/Paris) , Contessa di Ceprano (Rigoletto, G.Verdi -Opera Bastille), Suschen (Faust, P.Fenelon – Palais Garnier), Julie ( La répétition interrompue/Les Troqueurs ,Dauvergne- Amphitheatre Bastille).  Ponadto występowała w koncertach w Palais Garnier z Orkiestrą Opery Narodowej w Paryżu a także w Villa Medici w Rzymie, Londynie , Grecji, Francji, Rosji, Austrii, Niemczech i na Litwie.

Laureatka wielu konkursów krajowych i zagranicznych m.in:

Artystka z powodzeniem wykonuje także muzykę kantatowo-oratoryjną. W Jej repertuarze znajdują się tak znakomite dzieła jak: W.A.Mozarta : Msza Koronacyjna KV 317  i Requiem d-moll ,14 Symfonia D.Szostakowicza, Completorium G.G.Gorczyckiego , Stabat Mater J.Haydna, G.Rossiniego, A.Dvoraka, G.B.Pergolesiego oraz L.Boccheriniego, La Vierge J.Massenet etc.

Umiejętności wokalne doskonali uczestnicząc w mistrzowskich kursach wokalnych i interpretacyjnych w kraju i za granicą prowadzonych przez wybitne autorytety wokalne takie jak: Joanna Kozłowska, Natalie Dessay, Helena Łazarska, Sylvie Valayre, Ann Murray, Irena Argustienne, Ruggero Raimondi, Klaus Haeger. Szczególne porozumienie i opiekę wokalną odnalazła pod okiem wspaniałej polskiej śpiewaczki operowej Prof. Teresy Żylis-Gara, z którą pozostaje w stałym kontakcie od 2007 roku.

Współpracowała z takimi dyrygentami jak:  J.T.Adamus,  Semyon Bychkov, Maurizio Benini, Daniele Callegari, Jean Deroyer, Geoffroy Jourdain, Michael Helmrath,  Antony Hermus, Vladimir Kiradjiev, Bernhard Kontarsky, Kevin McKutcheon, Edoardo Müller,  Marius Stieghorst, Piotr Sułkowski, Tomasz Tokarczyk, Guillaume Tourniaire,  Paul Weigold, Tadeusz Wojciechowski oraz reżyserami : Laco Adamik, Irene Bonnaud, Jarosław Kilian, Kay Kuntze, Dominique Pitoiset, Pia Partum, Ryszard Peryt, Stephen Taylor, Robert Wilson.

W sezonie 2013/14

D.Szostakowicz – 7 pieśni do słow Alexandra Block’a na sopran ,skrzypce ,wiolonczelę i fortepian op.127 oraz pieśni S.Rachmaninowa w Filharmonii w Kaliningradzie (Rosja), Donna Anna (Don Giovanni ,W.A.Mozart) z Capellą Cracoviensis w Nowym Sączu , koncert pieśni W.Lutosławskiego w Amfiteatrze Bastille w Paryżu, Stabat Mater A.Dvoraka z Orkiestrą Symfoniczną w Orleanie (Francja), Stabat Mater J.Haydna z Capellą Cracoviensis w Filharmonii w Krakowie, Stabat Mater G.Rossiniego w Stiftskirche w Berchtesgaden (Niemcy), I Dama ( Czarodziejski Flet ,W.A.Mozart) w Kammeroper Schloss Rheinsberg ( Niemcy)

 W sezonie 2014/15

Debiut w tytułowej roli Madama Butterfly G.Pucciniego w Operze na Zamku w Szczecinie pod dyrekcją W.Kiradjieva, Requiem d-moll W.A.Mozarta z Capellą Cracoviensis pod batutą Ch.Rousset w Kościele Św.Katarzyny w Krakowie, Koncerty z cyklu „Operetkowa lista przebojów” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu pod batutą A.Banaszaka

W sezonie 2015/16

Debiut w partii Musetty z opery Cyganeria G.Pucciniego w Operze Krakowskiej  , Blumenmaedchen w Parsifalu R.Wagnera w Teatro Real w Madrycie. Ponownie Madama Butterfly G.Pucciniego w Operze Na Zamku w Szczecinie.  Koncerty noworoczne w Nowym Sączu z Orkiestrą Dętą Straży Granicznej.